Sevgili Gelişim Teknik Dostları,

Şirketimizi 1987 yılında Antalya’da kurduk. İlk iştigal konumuz güneş enerjisi sistemleri imalatı oldu ve aynı yıl içinde polipropilen tesisat sistemi konusunda pazarının lideri konumundaki Almanya merkezli aquatherm GmbH Firması'nın Türkiye genel distribütörlüğünü aldık. Bu sayede PP-R sistemini Türkiye’ye getiren ilk firma olduk. Türkiye’nin plastik boru sistemlerine yabancı olduğu o dönemlerde bu sistemi Türkiye’ye tanıtmak için çok büyük gayret gösterdik. Yeniliklere biraz daha fazla karşı konulan o yıllarda, polipropilen tesisat sistemlerini Türkiye’ye ilk getiren ve tanıtan bir firma olarak pazarın bugünkü halini gördüğümüzde, ülkemize çevreci ve uzun ömürlü bir teknoloji kazandırmanın, büyük bir iş alanı ve ekmek kapısını açmış olmanın gururunu taşıyoruz.

1991 yılında, yine bir plastik devi Wavin Overseas Firması'nın Türkiye genel distribütörlüğünü üstlendik. Wavin Firması'nın 1989 yılında tanıtımını yaparak, önce Almanya’da daha sonra tüm dünyada pazara sunduğu, en son teknoloji ürünü özel spesifikasyonlara sahip pis su tesisatı WavinAS Sessizboru®' yu, dünya ile aynı zamanda ülkemize kazandırdık. Bu ürünümüz ile de Türkiye’de uzun yıllar göz ardı edilen “pis su tesisatında sessizlik ve uzun ömür” özelliğini öne çıkardık ve ülkemizde bu konuda ciddi bir know-how’a sahip olduk. Sessizliğin istendiği mekanlarda ürünümüz WavinAS Sessizboru® ile aranan bir marka olmak bizi sevindirmektedir.

1999 yılında, özellikle dünyada ilk ve tek olan ve susuz da kalsa kokuyu %100 engelleyebilen patentli  "Primus" koku fermatürü ile göze çarpan, Avusturya firması Hutterer & Lechner Süzgeç ve Çekvalfler 'in Türkiye genel distribütörlüğünü aldık ve böylelikle ürün gamımıza bir ilki daha ekledik.

1987 yılından günümüze kadar ürünlerimiz; Proje Yönetim, Proje Müşavir ve Proje Müellifleri tarafından değerlendirilerek, özellikle büyük projelerde ve herbiri kendi alanda büyük öneme sahip yapılarda büyük uygulama alanı bulmuştur.Bu anlamda ürünlerimizi yapılarında kullanan ve kullandıran tüm mal sahiplerine, danışmanlara, mühendislere, mimarlara, müşavirlere, satın alma sorumlularına, teknikerlere, ustalara ve diğer yetkililere teşekkürü borç biliriz.İmkanlarımızın el verdiği ölçülerde, bundan sonra da sizlere dünyanın yeniliklerini getirmek ve tanıtmak görevimiz olacaktır. Buna söz veriyor ve inanıyoruz ki, bizden sonra torunlarımız da beraber çalışacaktır.


Sağlıklı Bir Yaşam Dileklerimle,

Dostça Selamlar,

Kurucu ve Genel Müdür

Ali BIDI