GELİŞİM TEKNİK A.Ş. 2010 YILINDA SEKTÖRÜN ÖNDE GELEN ULUSLARARASI FUARLARINDA YERİNİ ALDI

 

Gelişim Teknik A.Ş. 2010 senesinde İstanbul, Ankara ve Antalya şehirlerinde gerçekleştirilen; ISK-SODEX İstanbul, Yapı Ankara Fuarı, Yapex Antalya Yapı Fuarlarında aquatherm tesisat sistemleri, WavinAS SessizBoru®, Hutterer&Lechner Sifon, Süzgeç ve Pis Su Çekvalfleri, VSH Presli Paslanmaz Çelik Yangın ve İçme Suyu Sistemlerinden oluşan ürün gamını tanıttı.

5-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ISK-SODEX İstanbul 2010 Fuarında, 350 mm çaplara kadar çıkabilen aquatherm kollektörleri büyük ilgi gördü. Fuar katılımcıları metal kollektörlerde yaşanan korozyon sorunlarını bertaraf etmek amacı ile geliştirilen aquatherm kollektör geçiş parçaları ile nasıl kolaylıkla borunun istenilen yerinden hat alınıp istenilen geçişin yapılabildiğini birebir görme fırsatı buldu.

23-26 Eylül 2010 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Yapı Ankara Fuarında ise, binaların Yangın/Sprinkler hatlarında yaşanan sorunlara çözüm olarak geliştirilen aquatherm yangın/sprinkler tesisat sistemi, büyük ilgiyle karşılandı. Boru ve ek parçaları, yangın sınıfı DIN 4102-1 normuna göre B1 olarak belgelenmiş, alevlenme noktası çok yüksek olan ve alev taşımayan bu sistemin aynı zamanda LPCB, VdS, VNIIPO, TÜRKAK, FM sertifikalarıyla onaylandığı bilgisi fuar ziyaretçileriyle paylaşıldı.

Yapex Antalya Yapı Fuarında, Viyana’da yapılan Messe Wien 2010 fuarında AQUADESIGN ödülüne layık görülen, düz zeminli duşlar için üretilen ve tasarlanan HL 530 yer süzgeci en çok ilgi gören ürünlerinden biri oldu. Fuar ziyaretçilerine, su yalıtımlı üretim çıkışı ile su sızdırmayan ve Primus koku fermatürü ile 0,8 l/s düzeyinde yüksek akış kapasitesi sağlayan HL530’ün 5 çeşit renkli süzgeç başlığı sayesinde her türlü fayansa uyumlu şık bir görünüm kazandırdığı anlatıldı.

left