ÖZEL HABER

ASYA GREEN ENERJİ ve GELİŞİM TEKNİK AŞ. İŞBİRLİĞİ İLE TAÇLANAN KONFOR

Erdinç Erçam tarafından kurulmuş olan Asya Green Enerji Firması, iklimlendirme konusunda uzmanlaşmış mühendis, tekniker ve teknisyen kadrosu ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Avrupa ülkelerinde yoğun kullanım alanına sahip yeni teknoloji ısı pompası ve hijyenik temiz su sistemlerini ülkemizde yaygınlaştırarak, hem enerji çeşitliliğini hem de enerji verimliliğini arttırmayı amaçlamaktadır.

Firmanın otel projelerinden biri olan ve Amasya’da bulunan SİMRE OTEL, özellikle dış cephesi ile görenlerin dikkatini çekmektedir. Tarihi dokuya uygun olarak inşa edilen otel, konforuyla da misafirlerinin vazgeçilmez uğrak yeri olmaktadır. Bu konforu sağlamak için otel yapımında en seçkin markalara yer veren otel yönetimi, tesisat sistemlerinde de Gelişim Teknik AŞ’nin aşağıda kısaca bahsedilen en özel ve yeni teknolojili ürünlerini tercih etmiştir.

-Atık su tesisat sistemlerindeki tercih WavinAS sessiz boru,

-Sıhhi tesisat sistemlerinde aquatherm green pipe; ısıtma-soğutma (fan coil), kalorifer ve Jeotermal hatlara özel boru sistemleri aquatherm blue pipe; yangın hatlarında aquatherm red pipe ve tavandan,duvardan ve yerden ısıtma/soğutma tesisatlarında ise black system kullanarak kaliteyi bir kez daha garantilemiştir.

Bir projede seçkin ürünlerin kullanılması kadar, uygulamasının da doğru yapılması çok önemlidir. Doğru ürün yanlış ellerde hiç bir şey ifade etmeyecektir. Bu nedenle uygulamanın önemini iyi bilen ve doğru uzman kadroyla çalışan bir uygulama firması ile çalışmak çok önemlidir.

Bu proje de Black system’i başarıyla uygulayan ve otelin Türkiye’deki başarılı referanslar arasına girmesini sağlayan Asya Green Enerji Firması’nın titiz uygulama çalışmaları ile de sistemin sorunsuz olarak çalışması ayrıca sağlanmıştır.

 

 *aquatherm blue pipe


* aquatherm black system


*aquatherm red pipe
* WavinAS Atık su Borusu


aquatherm Black Systemden kısaca bahsedecek olursak;

aquatherm ısıtma-soğutma panelleri, ince yapısı ve dikdörtgen şekli sayesinde duvarlara kolaylıkla monte edilebilir.   Örnek olarak, her 1 m²’lik panelde 1,2 cm çapında, 1 metre uzunluğunda toplam 25 m boru kullanılarak ortamın ısıtma-soğutma sistemi kurulmuş olur. Akış hızı ve basınç kaybı bu sayede en aza indirilir. 10m²’lik bir alanda akış hızı 0,3m²/s’nin altındadır. Sistem asma tavanlarda metal plakalar üzerine modüler ölçülerde döşenebilir veya alçı tavan ile kaplanabilir. Panelin içi su dolu iken ağırlığı 2,5 kg/m²’dir. Asma tavanlarda yapılan montaj sonrası, 3,0 cm’lik bir camyünü ile izole edilir. Daha sonra montaja uygun olarak füzyon kaynağı, it-tak sistemi veya yüzüklü bağlantı ile boru panelleri birbirine bağlanır. aquatherm black system, tavandan döşendiğinde, oda ısısının birkaç derece altında veya üstünde sıcaklıktadır.  Isı ışınları ile oda içindeki sıcaklık değişir. Tavan İçindeki ısı transferinin %60’ı radyant, %40’ı ise konveksiyon olarak gerçekleşecektir. Verimi oda içindeki sıcaklık ve ortalama tavan sıcaklığı belirler. Hijyen açısından gerekli hava değişimi, oda içindeki pencerelerin açılmasıyla sağlanabilir. Tavana yapılan montajlarda, bütün tavanın boru paneli ile kaplanmasına gerek yoktur. Ancak daha sonra ek panele gerek görülürse, kolaylıkla ilave edilebilir.

aquatherm duvardan ve tavandan ısıtma-soğutma panellerinin diğer avantajları;
• Klimalı sistemlerdeki gibi üfleme tekniği ile ısıtma-soğutma yapılmadığından yüksek konfor sağlar
Sessiz çalışma
• Tozlanma yok
• Kolay kullanım
• Oda içerisinde herhangi bir yer kaplamaz
• Montajı kolaydır ve kısa sürer, çünkü hazır bir şekilde gelir
• Alan içerisinde ısı dağılımı eşittir
• Güvenilir bağlantı
• İt-tak geçmeli sistem, yüzüklü bağlantı ve kaynak ile bağlantılı

• Difüzyon geçirmeyen ürün
• Düşük ürün yüksekliği

• Oda içerisinde görülmez, oda içini görüntü olarak etkilemez
• Kullanımda enerji tasarrufu sağlar
• Homojen ısıtma ve soğutma (hava akımı oluşmaz)
• Basit kontrol tekniği (oda termostatlı)