Temsilciliklerimiz

 

Gelişim Teknik A.Ş. ürün gamının önemli bir bölümünü oluşturan aquatherm tesisat sistemlerini, özel kılan hammaddesidir. %97’den fazla bir oranda saf polipropilenden üretilen patentli hammadde fusiolen®; boru duvarları ve bağlantılarında, borunun taşıdığı malzemeyle temasının sonucunda ortaya çıkabilecek zayıflamayı ve korozyon birikimini önler.

Bu özelliğini farklı uygulama alanlarında kullanan aquatherm, sıhhi tesisat sistemleri, ısıtma-soğutma (fancoil) ve jeotermal sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, yangın/sprinkler sistemleri, duvardan ve tavandan ısıtma ve soğutma sistemlerini geliştirmiştir. Darbelere ve kimyasallara dayanıklı olan aquatherm boru sistemleri uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir.

Türkiye’de 125 mm üzeri çaplarda boru bulmak zor iken, aquatherm’in boru çapları 355 mm'ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca sadece aquatherm’in sunduğu kollektör geçiş parçası sayesinde, füzyon kaynak tekniği ile ana boru hattından küçük çapta branşman alınabilmektedir. Böylece boruyu kesip "te" ek parçası kullanma zorunluluğu ortadan kalkmakta, bu da mimar, mühendis ve taşeronlara büyük kolaylık sağlamakta ve tasarımda esneklik kazandırmaktadır.

aquatherm, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında özellikle öne çıkmaktadır. Örneğin; jeotermal kaynaklar bakımından zengin olan Türkiye’de aquatherm sistemleri, bu kaynakların en verimli ve ekonomik olarak kullanılmasında; hem termal tesislerde hem de şehir ısıtma sistemlerinde tercih edilmektedir.

WavinAS ise atık su tesisat sistemlerinin en sessiz borusudur. Sessizlik değeri Almanya Essen’de yapılan Fraunhofer test raporuna göre 4 lt/sn’de 11 dB’dir. Sessizliğini özel Astolan hammaddesine, kalın etli olmasına ve 1,9 g/cm3 yoğunluğuna borçludur. Yangın anında asit ve karbonmonoksit gazlar üretmeyen WavinAS borular, WavinAS yangın kelepçesiyle de yangın durumunda ateş ve dumanın yayılmasını önlemektedir.

Wavin Quickstream Wavin firmasının ürettiği sifonik yağmur suyu drenaj sistemidir. Bu sistemin öne çıkan özellikleri arasında %100 dolu kesit olarak akış, minimum sayıda süzgeç ihtiyacı, küçük boru çapları, az iniş boru sayısı, altyapı çalışması gerektirmeyen, montajı kolay bir sistem olması, borularda pislik biriktirmemesi, sızıntı sorunu yaşanmayan bir sistem olması bulunmaktadır.

HL ürünleri; çatı süzgeçleri, yer süzgeçleri, bodrum ve avlu süzgeçleri, sifonlar ve pis su çekvalfleri gibi geniş bir yelpazeyi içermektedir. HL süzgeçlerinin en önemli özelliği de dünyanın sulu ve susuz çalışan, koku yapmayan patentli ilk ve tek süzgeci olmasıdır.

2001 yılında da çelik emaye küvet ve duş teknesi üreticisi Kaldewei firmasının genel distribütörlüğü alınmıştır.