Yenilikler

 

İnsan sağlığı, temel çevresel koşulların kalitesinden direkt olarak etkilenir. Yaşam kalitesi; çalışma verimliliği ve mekanlardaki ısıtma-soğutma sistemlerinin yaratacağı ideal hava şartlarına bağlıdır. Mekanlarda kullanılan ısıtma-soğutma sistemlerinde yanlış sıcaklığın ayarlanması, sistemin havayı üfleyerek soğutması ve/veya klimalardan gelen sesler, insanların çalışma verimini ve yaşam kalitesini düşürmektedir.

İnsan sağlığı ve konforuna verdiği önemle bilinen aquatherm firması, özel olarak geliştirdiği duvardan ve tavandan ısıtma-soğutma panelleri sayesinde, odada gürültü ve üflemeden kaynaklanan hava dolaşımı ve tozlanma olmaksızın, mevsim koşullarına uygun ideal ısının oluşmasını sağlamaktadır. Bu panel sistemi, sıcaklığın otomatik olarak kontrol edilmesine izin verir ve kullanılan alan içinde ısı eşit olarak dağılır. Sistem, özellikle toplantı salonları ve bürolar gibi sessizlik gerektiren mekanlar için vazgeçilmezdir.

aquatherm ısıtma-soğutma panelleri, ince yapısı ve dikdörtgen şekli sayesinde duvarlara kolaylıkla monte edilebilir. Panellerin yüksekliği maksimum 2,45 cm’yi geçmemektedir. Örnek olarak, her 1 m²’lik panelde 1.2 cm çapında, 1 metre uzunluğunda toplam 25 m boru kullanılarak ortamın ısıtma-soğutma sistemi kurulmuş olur. Akış hızı ve basınç kaybı bu sayede en aza indirilir. 10 m²’lik bir alanda akış hızı 0,3 m/s’nin altındadır. Sistem asma tavanlarda metal plakalar üzerine döşenebilir veya alçı tavan ile kaplanabilir.

* Yeni ürünümüz ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.