Her Zaman En İyiyle...

1987 yılından bu yana faaliyet gösteren firmamız 2010 yılına Anonim Şirketi olarak girdi.
Yazının devamı...

Türkiye Distribütörlüğünü Yaptığımız Firmalar


 
GELİŞİM TEKNİK A.Ş. ISK-SODEX 2016 FUARI’NDA ÜRÜNLERİNİ KATILIMCILARLA BULUŞTURDU


Avrasya’nın en büyük fuarlarından biri olan ISK SODEX, İstanbul’da 4-7 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleşti. Sektörün önde gelen firmalarının katılım sağladığı fuarda, her zaman olduğu gibi Gelişim Teknik A.Ş. ’de fuardaki yerini aldı.

Gelişime açık olanların dünyasını değiştiren markalarla fuara katılım sağlayan Gelişim Teknik Firması, fuarın ilgi odağı oldu. Bu ilgiye layık olmaya çalışacaklarını dile getiren firma Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, sözlerine şunları da ekledi: ‘’Sektöre 1987 yılında girerek Türkiye’nin en köklü, deneyimli ve yenilikçi firmalarından biri olduk. Müşterilerimize her zaman ürünleri kaliteden ödün vermeden sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz.

İlk iştigal konumuz güneş enerji sistemleri imalatı oldu ve aynı yıl içerisinde (1987) polipropilen tesisat sistemleri konusunda pazarın lideri konumundaki Almanya merkezli aquatherm GmbH Firması’nın Türkiye genel distribütörlüğünü aldık. Türkiye’nin plastik boru sistemlerine yabancı olduğu o dönemlerde bu sistemi Türkiye’ye tanıtmak için çok büyük gayret gösterdik. Ama ülkemize çevreci ve uzun ömürlü bir teknoloji kazandırmanın gururunu taşımaktayız.’’

Ali Bıdı ‘’1991 yılında, yine bir plastik devi olan Wavin Overseas Firması’nın Türkiye genel distribütörlüğünü üstlendik ve en son teknoloji ürünü olan özel spesifikasyonlara sahip pis su tesisatı WavinAS Sessizboru®’yu dünya ile aynı zamanda ülkemize kazandırdık.


 
Ayrıca, 1999 yılında, özellikle dünyada ilk ve tek olan, susuzda kalsa kokuyu %100 engelleyebilen patentli ‘’primus’’ koku fermatürü ile göze çarpan, Avusturya firması HL Süzgeç, Sifon ve Çekvalfler’in Türkiye genel distribütörlüğünü aldık.

2010 yılın da, ‘’En İyi Su Teknolojisi’’ sloganıyla öne çıkan, su arıtma ve yumuşatma konularında pratik ve akılcı çözümler sunan BWT firmasını distribütörlüklerimiz arasına katıldı.‘’ şeklinde sözlerini tamamladı.

 
GELİŞİM TEKNİK A.Ş. ISK SODEX 2014 FUARI'NDA ÜRÜNLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARTTI

Gelişim Teknik A.Ş. , 7-10 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenen ISK SODEX Fuarı’na katıldı. Fuarda ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerjisi sistemleri gibi ürünlerin tanıtımı yapıldı. 1987 yılında sektöre giren, Türkiye’nin en köklü, deneyimli ve yenilikçi firmalarından biri olan Gelişim Teknik A.Ş. fuar da ürünlerini ziyaretçilere tanıttı. Gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını dile getiren firma, Gelişim Teknik A.Ş. adı altında dört markasıyla katılım sağladı. İlk olarak, 27 yıl önce aquatherm markasını bünyesine katarak, Türkiye’ye ilk polipropilen boru sistemini getirdi. Dünya inşaat sektöründe bir devrim yaratan aquatherm Türkiye’ de de birçok önemli projede kullanıldı.Geniş kullanım alanına sahip marka, 10 yıl süreyle üretim hatalarına karşı 15.000.000 Euro sigortalıdır:

 

  • Sıhhi Tesisat Sistemleri
  • Isıtma/Soğutma (Fan Coil) ve jeotermal Hatlara Özel Boru
  • Yerden Isıtma Boru Sistemleri
  • Yangın/ Sprinkler Hatları İçin Boru Sistemleri
  • Duvardan ve Tavandan Isıtma/Soğutma Sistemleri
  • Gri Su Sistemleri

 

 
Firma bünyesinde 20 seneden fazladır bulunan diğer bir marka ise WavinAS Sessiz Boru®’ dur. Astolan hammaddesinden üretilen WavinAS Sessiz Boru®’ nun sessizlik değeri 4lt/sn’de 11 dB’ dir. Almanya Plastik Borular Kalite Birliği sertifikasına sahip olup, yangın anında zehirli gaz çıkarmamaktadır. 60 yıldır Hutterer&Lechner (HL) Firması tarafından Avusturya’da üretilen ve 15 senedir Türkiye pazarında Gelişim Teknik A.Ş. tarafından satışa sunulan HL sifon, süzgeç ve çekvalfleri, katı yapı standartlarının gerekliliklerini karşılayarak sektöre kattığı ilklerle bilinmektedir. Özellikle dünyada bir ilki gerçekleştirerek piyasaya sürdükleri patentli ve %100 koku önleyicili (primus) süzgeçleri ve sifonları çok büyük bir ilgi görmektedir.Bilindiği üzere normal koku önleyicili sifonlu süzgeçler uzun süreli kullanılmadığı takdirde sifondaki su zamanla azalır ve pis su borusundan gelen kokular ortama verilir.“Primus” koku önleyici de ise sifonda su azaldıkça çan aşağı iner ve en son noktada gideri tamamen kapatır. Dolayısıyla sifonda su tamamen kurusa ve kalmasa dahi, çan inerek, gideri kapatacağı için koku geçişi tamamen engellenecektir. Avrupa’nın önde gelen su teknolojisi şirketi olan BWT Grubu, 1990 yılında kurulmuş ve bugün Avrupa pazarının lideri olmuştur. Üstün ekonomik ve ekolojik özelliklere sahip olan BWT ürünleri, içme suyu iyileştirmesi, maden suyu, ilaç endüstrisi için ultrasaf su, yüzme havuzları, ısıtma ve proses suyu, kazan ve soğutma suyu, hatta klima suyu için bile kullanılmaktadır.

 
Turizm&Yatırım Dergisi Ocak 2014 "2014 Daha Zorlu Bir Yıl Olacak"

 
Gelişim Teknik A.Ş., ISK-SODEX 2012 Fuarı'ndaki Yerini Aldı

1987 yılında Türkiye’ye ilk polipropilen boru sistemini getirerek, Türk tesisat sektörüne kazandıran Gelişim Teknik A.Ş., ISK-SODEX 2012 fuarında, aquatherm GmbH Firma’sı tarafından geliştirilen yeni ‘green pipe MF SDR9 RP’ boru sistemini tanıttı.

 

Sodex 20121987 yılında Türkiye’ye ilk polipropilen boru sistemini getirerek, Türk tesisat sektörüne kazandıran Gelişim Teknik A.Ş., ISK-SODEX 2012 fuarında, kaliteden ödün vermeyen ürünleri ile yerini aldı. aquatherm GmbH Firma’sı tarafından geliştirilen yeni ‘green pipe MF SDR9 RP’ boru sistemini ziyaretçilerine tanıtan Gelişim Teknik, ayrıca; ısıtma-soğutma (Fan Coil), kalorifer tesisatı ile jeotermal hatlar için özel olarak geliştirilen ve 20-630 mm çapları arasında üretilen ısıtma-soğutma borularını da ziyaretçilerine tanıttı.

Yeni aquatherm fusiolen® PP-RP ile et kalınlığı daha ince ve basınç dayanımı daha yüksek cam elyaf takviyeli ‘green pipe MF SDR9 RP’ boru sistemi;

• green pipe cam elyaf takviyeli boru ile karşılaştırıldığında, aynı hızda %14 daha yüksek akış debisine sahiptir.

• İzin verilen işletme basıncı, fusiolen® PP-R SDR7.4 cam elyaf takviyeli borulara göre daha yüksektir.

• Yeni aquatherm fusiolen® PP-RP SDR 9 boru; 70°C ve 12 bar işletme basıncında 50 yıl servis ömrüne sahiptir.

• Green pipe cam elyaf takviyeli SDR7.4 ile aynı uzama katsayısına (0,035 W/mmK) sahiptir.

• Green pipe cam elyaf takviyeli PP-R SDR7.4 borudan % 16 daha düşük ağırlığa sahiptir.

• Paslanmaz çelik, çelik ve bakır borulara göre daha düşük ağırlığa sahiptir, bu sayede taşıma ve uygulamada kolaylık sağlar.

• Daha kısa alın kaynak süresi sayesinde, XXL borularda daha hızlı montaj kolaylığı sağlar.

• aquatherm’in tüm green pipe parçaları ile sorunsuz kaynak yapılabilir.

Çevre dostudur.

Fuarda, aquatherm tesisat sistemlerinin yanısıra; WavinAS SessizBoru®, Hutterer&Lechner Sifon, Süzgeç ve Pis Su Çekvalfleri, BWT Su Arıtma ve Yumuşatma sistemleri, VSH Presli Paslanmaz Çelik Yangın ve İçme Suyu Sistemlerinden oluşan ürün gamını tanıtan Gelişim Teknik, fuar ziyeretçilerinden yoğun ilgi gördü.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 3